BIBLIOTEKA MARZEŃ

PARYSKI SZYK JESZCZE RAZ. PODRĘCZNIK STYLU INES DE LA FRESSANGE I SOPHIE GACHET

Pamiętacie „Paryski Szyk – podręcznik stylu”, który dobre kilka lat temu podbił serca kobiet nie tylko we Francji czy w Polsce, ale i na całym świecie? Dwie Paryżanki – znawczynie mody, trendów czyli Ines de la Fressange i Sophie Gachet stworzyły przepiękny poradnik, który odznaczał się wspaniałą grafiką, zdjęciami oraz rysunkami. Jednak co najważniejsze, jego wartość merytoryczna była równie dobra.

Czy można napisać kontynuację? Owszem! Jak się przekonaliśmy, nasze autorki zaprezentowały „Paryski szyk – jeszcze raz”.

PARYSKI SZYK JESZCZE RAZ

Trochę niczym deja vu sięgamy po najnowsze dzieło wydawnictwa Rebis. Ale już od pierwszych stron czeka nas niespodzianka. Niezwykle jaskrawy róż okładki jest jak odmłodzona wersja swojej poprzedniczki. Jak sama autorka przyznaje: „Mój podręcznik stylu zasłużył na odświeżenie. Wiele z podanych w nim adresów straciło na aktualności, ja się przeprowadziłam […], a moja garderoba nabrała kolorów”.

Oj tak, znajdziemy tu mnóstwo odwołań do pierwszej wersji i nic w tym dziwnego. Przecież styl to styl. Dobry gust to cecha, która nie zmienia się. Nasze autorki po prostu go mają i z łatwością, jak na Francuzki przystało, stosują go w swoim życiu.

W poradniku piszą o istotnych wskazówkach oraz modowych faux pas, nie tylko w zakresie mody ale i urody czy też wystroju wnętrz. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są małe lookbooki z konkretnymi stylizacjami na każdą okazję. Co ciekawe, wszystkie te outfity nie są naprawdę wyszukanymi kombinacjami. Myślę, że większość kobiet znajdzie w swojej garderobie poszczególne jej elementy. Cały sukces polega na ich odpowiednim dobraniu.

PARYSKI SZYK JESZCZE RAZ

Ale jak poradnik, to powinny się w nim znaleźć również stylowe adresy, które pomogą nam zaopatrzyć się w podstawowe ubrania. I tu niespodzianka! Ines de la Fressange założyła własny butik, w którym oferuje nie tylko modę, ale biżuterię, przedmioty wyposażenie wnętrz oraz drobiazgi dla dzieci. Oczywiście nie brakuje innych stylowych miejsc zarówno stacjonarnych jak i internetowych, co ucieszy czytelniczki na świecie.

Jeżeli już jesteś dobrze ubrana, to na pewno musisz dobrze zjeść. W poradniku znajdziemy adresy restauracji, bistro, kawiarni zarówno tych bardziej znanych jak i malutkich miejsc, które czekają na odkrycie.

PARYSKI SZYK JESZCZE RAZ

Cóż więcej nam trzeba, by poczuć się jak Paryżanka? Wspaniałego noclegu! Et voilà – lista urokliwych hoteli od 160 euro czeka na nas w końcowych rozdziałach.

Jeśli połączymy ze sobą te dwie książki, otrzymamy kwintesencję paryskiego szyku pełną niezwykle starannie dobranych materiałów, cudowną grafiką, wspaniałymi w dotyku stronicami. Dodajmy do tego jeszcze sam styl pisania autorki, który sprawia, że czyta się ją momentalnie. Co otrzymujemy? Bestseller!

Jej ogromnym atutem jest przede wszystkim to, że niezależnie gdzie mieszkasz, możesz przenieść paryski styl na swój mały, miejski grunt.

PARYSKI SZYK JESZCZE RAZ

“Paryski szyk jeszcze raz” po prostu powinien znaleźć się na Twojej półce, jeśli tylko chcesz dobrze wyglądać, a co ważniejsze – dobrze się czuć.

 

PARYSKI SZYK JESZCZE RAZ

Ines de la Fressange, Sophie Gachet

Wydawnictwo Rebis 2020