BIBLIOTEKA MARZEŃ

NAJWSPANIALSZE KSIĄŻKI Z FRANCJĄ W TLE

Literatura z Francją w tle, jest tak obszerna, że opracowanie tej najlepszej i przetłumaczonej na język polski, wymagałaby wielkiej biblioteki. Są jednak pozycje, które niewątpliwie powinien znać każdy miłośnik tego pięknego kraju. To nie tylko wspaniałe opisy historyczno – społeczne, ale i przepiękne historie, emocjonujące wydarzenia. Co więcej należą już do klasyki. A klasykę, wart mieć na swoich półkach. Dziś przedstawiamy Wam pierwszą część naszych literackich zestawień.

GRA W KLASY – JULIO CORTAZAR

Ciekawie ujęta filozoficzno – estetyczna pozycja, którą możemy czytać na kilka sposobów. Za każdym razem odkrywamy nowy sens i wartości.

SŁOŃCE TEZ WSCHODZI – ERNEST HEMINGWAY

Amerykanie w Paryżu w czasach, gdy miasto było mekką dla artystów. W tle miłość, przyjaźń i trudne wybory.
ŁUK TRIUMFALNY – ERICH MARIA REMARQUE

Niesamowita, trudna, pozostająca w pamięci. Życie tuż przed wybuchem II wojny światowej w stolicy Francji. Zmagania z codziennością i nieuniknioną przyszłością.

MODLIGHIANI – PIERRE SICHEL

Życie jednego z najznakomitszych artystów. Jego pragnienia, lęki, obawy, radości i oczywiście miłość. Paryż nie jest tu tłem, ale i bohaterem.

JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA – HUIZING

Ogromna ilość informacji o czasach katedr, przedstawiona w niezwykle czytelny a zarazem literacki sposób. To nauka czytana jak jedna ze średniowiecznych legend.

EDITH I TERESA. ŚWIĘTA I GRZESZNICA – J.CARTIER I H.VASSAL

Co łączyło Damę Paryża ze Świętą z Lisieux? Zdecydowanie więcej niż moglibyśmy sobie myśleć. Interesujący układ powieści, cytaty i historia wspaniałych kobiet Francji.

W STRONĘ SWANNA – MARCEL PROUST

To pozycja wymagająca czasu i skupienia. Niewątpliwie jednak warta jest każdej minuty czytania. Słynne magdalenki przenoszą nie tylko bohatera w świat młodości, ale nas w świat Francji, której już nie ma.

LISTY DO BRATA  – VINCENT VAN GOGH

Życie malarza odkrywane za pomocą listów. Tęsknota, miłość, zachwyt, rozterki i choroba. Nieczęsto możemy poznać wielkich poprzez tak intymne zwierzenia.