Uncategorized

LVMH PRIZE Z NASZYMI PROJEKTANTKAMI

Louis Vuitton Moët Hennessy jest jednym z największych producentów produktów luksusowych na świecie. Nic dziwnego, że każde ich działanie jest ogromnym sukcesem. Nie inaczej stało się z konkursem ogłoszonym po raz pierwszy w roku 2013.

LVMH YOUNG FASHION DESIGNER PRIZE to międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów mody. Wśród komisji oceniającej znajdują się najlepsi z najlepszych m.in.: Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Maria Grazie Chiuri. Podczas Paryskiego Tygodnia Mody, siedziba LVMH staje się ogromną sceną, na której projektanci półfinaliści prezentują swoje kolekcje. Każdy, kto czuje się na siłach może przesłać swoje projekty. W tym roku do konkursu przystąpiło 1300 artystów z 90 państw. Co cieszy nas szczególnie, to fakt, że w tym roku do dwudziestki najlepszych trafiły dwie Polki  – Magda Butrym oraz Marta Jakubowska. Obie Panie zawalczą o 300 tysięcy euro oraz co najważniejsze roczną opiekę zespołu Louis Vuitton Moët Hennessy.  Wśród konkurencji znaleźli się: A-COLD-WALL, Akikoaoki, Botter, Charles Jeffrey Loverboy, Doublet, Eckhaus Latta, Edda, Ernest W. Baker, Faustine Steinmetz, GmBh, Kwaidan Editions, Ludovic De Saint Sernin, Matthew Adams Dolan, NIHL, Ottolinger, ROKH.

Wyniki konkursu już w czerwcu. Mocno trzymamy kciuki i niewątpliwie napiszemy o tym, a już dziś gratulujemy naszym półfinalistkom.

Zdjęcie: www.press-lvmhprize.com