PARYSKI ŚWIT – KSIĄŻKA

Paryski Świt Magdaleny Leszner Skrzecz czyli książka, która przeniesie Was do francuskiego świata. Paryż, artyści, cudowne miejsca i pachnąca kawa…

PARYSKI ŚWIT

“Paryski Świt” jest wielowymiarową podróżą. Podróżą tajemniczej kobiety do miasta swej przeszłości. Wszystko, co wiemy i jak postrzegamy świat, nie jest wprost powiedziane. Musimy to wyczytać z jej osobistych listów pisanych do…

Półsłówka, niedokończone myśli, zdania, niewypowiedziane sentencje. Dużo myśli, pytań, rozważań i historii. Przeszłość miasta przeplata się z przeszłością bohaterki. Paryż staje się ucieczką, azylem, a z czasem lekarstwem. Piękne miejsca, kolory sztuki, smak macaron, dźwięki francuskiej muzyki, rozmowy z artystami przy filiżance un cafe noir. Poetycki, twórczy świat i realne przeżycia. Dodatkowo każdy rozdział wzbogacony jest niezwykłymi ujęciami miasta sfotografowanego przez autorkę.

RECENZJE, OPINIE…

 „Paryski Świt” to historia prawdziwa, opowiedziana w nieco inny sposób, pełna przemyśleń i refleksji. Książka jest bardzo osobista, wielokrotnie mamy wrażenie, że jesteśmy w głowie autorki i słyszymy jej myśli. Czasami czujemy jakby była tuż obok nas. Mając książkę w ręku nieraz poczujecie zazdrość, bo właśnie w tym momencie chcielibyśmy znaleźć się w opisanym miejscu. Nie, to nie jest przewodnik, nie – to nie jest zwykła wymyślona historyjka. „Paryski Świt” – to prawdziwe życie, to uczucie, wspomnienia i kawałki historii zapisane na kilku kartach.”

Ewelina Salwuk – Marko

Redaktor Naczelna portalu Feszyn.com

„Paryski świt” to wyjątkowa książka o miłości. I wyjątkowy przewodnik po Paryżu. Inne spojrzenie na miasto nad Sekwaną. Spojrzenie oczami artystki – zakochanej, ale zagubionej kobiety. Sztuka przeplata się z historią, melancholia z tęsknotą, kontemplacja ze szczęściem. Historia pełna metafor i obrazów. Dotykanie do źródła ukochanego miasta.Tajemnicza W. – właściwie jej nie znamy, ale patrzymy na świat oczami jej wrażliwej osobowości. Wiemy, że ma artystyczną duszę, kocha sztukę, mocno odbiera świat zmysłami. Działają na nią barwy i kształty, ale te najbardziej wyrafinowane, szlachetne i piękne. Kocha malarstwo i rzeźbę wielkich mistrzów. Przeżywa paryską historię, wspomina wielkie paryskie postacie.”

Anna Szlązak

Kustosz Muzeum w Stalowej Woli

Portal możnaprzeczytać.pl

„Paryski Świt” to nie przewodnik po Paryżu. To dziennik z podroży po życiu. Bohaterka przybywa do serca upiornie samotnej i przytłaczająco zachwycającej Francji… W tej oryginalnej, mistycznej niemal podróży, nie pozostaje jednak całkiem sama. Nieustannie towarzyszy jej wspomnienie tajemniczego M… Nie zdradzę Wam, czy powróci, ani gdzie dotrze podczas tej podróży. Jedno jest pewne. Tak jak i ja, zatraci się w niej bez reszty. A w życiu po Paryżu? Pewnie nic, nie będzie już takie samo.”

Dagmara Jagodziska

Redaktor Działu Business Magazynu KoBBieciarnia Beauty & Business

“Paryski Świt to wyjątkowy, trochę melancholijny przewodnik po francuskiej stolicy, po miejscach do których turyści nie zawsze docierają. To także książka o miłości i tęsknocie, pełna metafor, myśli, pytań, rozważań i historii. Paryski spacer bohaterki to także inspiracja do odwiedzenia miasta dla tych którzy tam nie byli, zaś dla osób je znających – możliwość spojrzenia na nie w inny sposób… Książka jest też bardzo efektownie wydana: na pięknym kredowym papierze, z fotografiami rozpoczynającymi i kończącymi każdy jej rozdział, co idealnie oddaje jej klimat.”

Olga Szarlińska

Redaktor prowadząca – Damosfera

 „Pozwala  zatrzymać się.  Przenieść wraz z bohaterką do Paryża – miasta miłości i fascynacji sztuką, na kanwie jego historii i wpisujących się w nią postaci, z dozą subtelnie wplecionej wiedzy o malarstwie i kulturze. Książka okraszona jest wspaniałymi zdjęciami Paryża, miejsc bardziej znanych i tych odkrywanych. Czytając „Paryski świt” można poczuć się jak opisywana bohaterka, w której każda z nas odnajdzie część siebie. Jej podróż do stolicy Francji, a jednocześnie przez meandry życia, nasycona refleksyjnym pięknem wachlarza kobiecych emocji przyciąga, nie możesz się doczekać kontynuacji. Masz wrażenie, że słuchasz opowieści przyjaciółki, od której tyle się możesz nauczyć… Ubogaca, relaksuje, przenosi w inny wymiar. Kolejny ranek po przeczytaniu tej wyjątkowej książki jest już nowym świtem, otwarciem kolejnego rozdziału kobiecej opowieści. Tym razem lepszym, ciekawszym, powiększonym o bagaż doświadczeń z paryskiej podróży, do którego chcesz jeszcze wracać, jest tak bliskim i potrzebnym punktem odniesienia.”

Renata Pisarek

Doktor UŁ

„Czytając powieść Magdaleny Leszner- Skrzecz ma się wrażenie czytania prywatnej korespondencji. Nieraz wydawało mi się, że znalazłam te listy w czyjeś szufladzie i mimo nakazów zdrowego rozsądku, czytałam bardzo intymne zwierzenia nieznanej mi kobiety. Było to wrażenie bardzo osobiste i przejmujące, którego dawno nie doznawałam…. Rozdziały opowieści przeplatają się ze wspaniałymi, artystycznymi i nostalgicznymi fotografiami ,,miasta miłości” wykonanymi przez autorkę. Widoczne na nich miasto jest przepięknym świadectwem zabytków architektonicznych- miejscem tajemniczym, przyciągającym swym urokiem i artystycznym klimatem. Niemalże czułam, że jestem tam- spaceruję po wąskich uliczkach, zajadam makaroniki i popijam wino z artystami, którzy wcześniej grali nastrojową francuską muzykę. Tego klimatu nie da się łatwo odtworzyć, a jednak autorce doskonale się to udało. Zaangażowała mnie przepięknymi fotografiami i nostalgicznymi opisami minionych emocji, które towarzyszyły bohaterce w tej trudnej i pełnej nostalgii podróży do ulotnych chwil.”

Portal Sztukateria.pl

„Ta książka to rodzaj spaceru po Paryżu. Spaceru, który nie tylko odkrywa przed nami miasto świateł, ale też skłania do refleksji. Bo bohaterka pojechała tam w określonym celu: chciała poukładać swoje życie, zrozumieć kim jest i co czuje… Jest jakby zbiorem luźnych refleksji na temat Paryża, miłości, odnajdywania siebie. Nie można jej jednak zarzucić braku treści, które rozbudzają marzenia czytelnika.”                                                                                                                                                                             Anna Czerwińska

Portal Francja – moja miłość

Blog: cafecreme.blox.pl

„PARYSKI ŚWIT” możecie zamawiać bezpośrednio u mnie 🙂