BIBLIOTEKA MARZEŃ

FRANCJA – PRZEWODNIK MICHELIN

Michelin ponownie stworzył przewodnik, który swobodnie możemy zabrać ze sobą w podróż po Francji.

PRZEWODNIK MICHELIN – FRANCJA

Zielony przewodnik Wydawnictwa Helion Bezdroża to prawie 700 stron fotografii, informacji, ciekawostek, propozycji turystycznych. Oczywiście mamy tu słynne gwiazdki, czyli zobacz koniecznie, warto odwiedzić, godne uwagi. Autorzy pomagają nam określić nasze priorytety podczas zwiedzania, co bardzo ułatwia planowanie, jeśli mamy ograniczony czas bądź budżet.

Znajdziemy tu rozdział „Niezapomnianych przeżyć”, a w nim m.in. top 5 miast, plaż, kościołów, pieszych wycieczek. Każda z nich doskonale opisana na kolejnych stronach przewodnika. Są wśród nich takie zabytki, które doskonale znamy jak Deauville czy klasztor w Mont Saint Michel. Jednak jest kilka niespodzianek: wędrówki śladami pielgrzymów, odkrywanie archipelagu Bréhat kajakiem, festiwal muzyki klasycznej we wnętrzach opactwa w Lessay i kilkanaście innych propozycji.

Bardzo ciekawą pozycją są gotowe oferty samochodowych wycieczek, a w nich między innymi 15 – dniowa od Lille do Marsylii czy nawet 30 – dniowa obejmująca całe południe Francji.

PRZEWODNIK MICHELIN – FRANCJA

Kolejne rozdziały tej pozycji wydawniczej zaznajomią nas z krajobrazem, historią, sztuką, kulturą oraz najważniejszymi wydarzeniami w kraju.

Każde omawiane miasto czy też region to mnóstwo informacji oraz zdjęć. Co ważne, a często niespotykane, dostaniemy podpowiedź, co pięknego, interesującego czy ciekawego możemy pokazać dzieciom.

Od jakiego miasta zaczyna się przewodnik po Francji? Oczywiście Paryż idzie na pozycję numer jeden. Dość dokładnie, jak na tak duży przewodnik, opisane są najważniejsze zabytki, które znajdziemy w stolicy. Aktualne informacje praktyczne, adresy, mapki oraz linie metra tutaj właśnie są. Napisano również o pożarze Notre Dame z kwietnia 2019 roku, dlatego możemy mieć pewność, że dane zawarte w przewodniku są aktualne.

Ale Francja to nie tylko Paryż. Michelin przedstawia wszystkie rejony państwa, a w każdym z nich te duże i mniejsze atrakcje. Podpowiada, kiedy najlepiej się wybrać i ile czasu potrzeba, by zobaczyć konkretny zabytek. Każdy region opatrzony jest mapką z najważniejszymi drogami dojazdowymi, a każde większe miasto dodatkowo posiada plan z rozmieszczonymi atrakcjami turystycznymi. Podobają się nam rozdziały o szlaku winnym w Alzacji,  części z mnóstwem odniesień do historii i ogrom przepięknej natury.

Oczywiście „Francja” Michelin to informacje praktyczne, indeks, słowniczek.

PRZEWODNIK MICHELIN – FRANCJA

Jest bardzo dobra dla podróżujących samochodem. Nie jest lekką (wagowo) książką, dlatego nie łatwo mi wyobrazić sobie, że ktoś z nią leci samolotem, by zobaczyć tylko jakieś konkretne miasto czy region. Ale niewątpliwie jest idealna dla  zmotoryzowanych, dla których Francja to podróż dłuższa.  Polecam ją również dlatego, że Zielone Przewodniki są naprawdę rzetelnymi publikacjami, które ułatwią nam nasze, nie tylko wakacyjne, poznawanie świata.

 

FRANCJA

Przewodnik Michelin

Wydawnictwo Helion Bezdroża 2019