France and Style

France and Style to portal o Paryżu i Francji. Trochę nostalgiczny, spokojny, kontemplujący piękno sztuki i literatury, życia bez pośpiechu… Prowadzony przez pisarkę Magdalenę Leszner Skrzecz

FRANCE and STYLE to ekskluzywne miejsce o Francji, o którym marzyłam już od dłuższego czasu. Kraj ten jest mi szczególnie bliski, dlatego tworząc ten portal chciałam przekazać Wam choć cząstkę jego piękna.

Początkowo był blog Code de Femme. Z czasem stawał się coraz bardziej francuski. Miłość do tego kraju przerodziła się w pasję i pracę, która przynosi radość, poczucie spełnienie oraz nieustanną chęć rozwoju.

Na France & Style znajdziecie ciekawe artykuły oraz felietony o sztuce, modzie, muzyce. Artyści z minionych epok, których  dzieła oglądamy w muzeach, jak i Ci współcześni, będący mistrzami nowego świata. Odkryjecie wspaniałe miejsca na ziemi średniowiecznych katedr, renesansowych zamków, awangardowej sztuki czy dwudziestowiecznej Haute Couture. Przybliżę Wam literaturę oraz film, gdzie Francja nie jest tylko tłem opowiadanej historii. Recenzje pokażą, co warto czytać i na co wybrać się do teatru czy kina.

Do współpracy zapraszamy pasjonatów oraz znawców sztuki i Francji.

Zapraszam Was do lektury

Magdalena 

Pomysłodawczyni FRANCE & STYLE. Absolwentka historii sztuki i projektowania mody na ASP. Miłość do Francji przekazywana od dzieciństwa przez babcię – rodowitą paryżankę, stworzyło jej drugi dom w ojczyźnie Edith Piaf i Coco Chanel. Dzieli swoje życie pomiędzy Polską a Francją.

Od kilkunastu lat zajmuję się sztuką w różnych jej aspektach. Dziś zajmuje się zarówno malarstwem, fotografią jak i kreacją literacką. Współpracowałam z magazynami i portalami branżowymi m.in. Moda w Polsce, Law Business Quality, Imperium Kobiet, Kobbieciarnia.pl.

Prowadziłam blog Code de Femme, który przerodził się w portal FRANCE & STYLE – miejsce o  kulturze i sztuce Francji.

Jestem autorką kilku publikacji książkowych w tym “Paryskiego Świtu”.

Fascynuje mnie malarstwo średniowiecznej Francji, rzeźby Camille Claudel, sztuka XIX wiecznej Francji oraz moda Haute Couture.

Kilka faktów z mojego zawodowego życia:

Udzieliłam wywiadów m.in. dla dziennika LA VOCE w Rzymie, GOŃCA POLSKIEGO w Londynie, Magazynu BUSINESSWOMAN & LIFE

Blog CODE DE FEMME zdobył pierwsze miejsce w konkursie “Kobiety blogują” portalu KOBBIECIARNIA

Moje publikacje ukazały się między innymi w:  Moda w Polsce, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Świat Elit, Przedsiębiorcy.eu, Świat Elit

Publikacje książkowe: “Paryski świt”, “O intarsji w wojsku Polskim”, publikacje monograficzne z zakresu historii sztuki

Brałam udział w wystawach malarstwa i fotografii m.in. podczas Krajowej wystawy malarstwa w Białymstoku, Wystawy “Namiętności” w Stargardzie Szczecińskim, Międzynarodowej Wystawie Polskich Twórców w Rzymie, autorskiej wystawie malarstwa  w Łodzi, autorskiej wystawie fotografii w AOIA w Łodzi

Prezentowałam autorskie kolekcje m.in. podczas wyborów Miss Śląska i Moraw, Gali Businesswoman Roku, Gali Charytatywnej na rzecz Fundacji Budzik

Zorganizowałam również wystawy dla polskich twórców: Międzynarodowa Wystawa Malarstwa i Fotografii w Rzymie, Międzynarodowa Wystawa Wyrobów Artystycznych w Rzymie, wystawa grafik hiszpańskiego artysty Antonio Miro w Iławie

W France & Style współpracujemy z artystami  oraz niezależnymi autorami, by jak najlepiej oddać atmosferę oraz charakter kulturalny Francji.

Na stronie możecie przeczytać artykuły m.in:

Anny Szlązak, Moniki Szymor, Agnieszki Targowskiej.

Jestem pasjonatką zakochaną we Francji i wszystkim, co francuskie. Moje wykształcenie oraz doświadczenie pozwala dzielić się wiedzą z czytelnikami.

Współpracuję z osobami oraz firmami, tak by oferowane przeze mnie usługi spełniały wymogi estetyczne, merytoryczne i jakościowe, którymi się kieruję.

Na France and style otwarta  jestem na ciekawą współpracę m.in.

– recenzje

– teksty na zlecenie

– wywiady

-patronaty medialne

A także chętnie napiszę artykuły czy felietony dla innych magazynów czy portali.

Firmy, osoby bądź instytucje pragnące nawiązać ze mną współpracę zapraszam do kontaktu:

redakcja@franceandstyle.pl

FRANCE & STYLE jest moją własnością. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu FRANCE&STYLE nie może być powielana i dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie, włącznie z kopiowaniem, digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie. Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem proszone są o kontakt z redakcją