France & Style

FRANCE & STYLE to ekskluzywne miejsce o Francji, o którym marzyliśmy już od dłuższego czasu. Kraj ten jest nam szczególnie bliski, dlatego tworząc ten portal chcielibyśmy przekazać Wam choć cząstkę jego piękna.

Początkowo był blog Code de Femme. Z czasem stawał się coraz bardziej francuski. Miłość do tego kraju przerodziła się w pasję i pracę, która przynosi radość, poczucie spełnienie oraz nieustanną chęć rozwoju.

Na France & Style znajdziecie ciekawe artykuły oraz felietony o sztuce, modzie, muzyce. Artyści z minionych epok, których  dzieła oglądamy w muzeach, jak i Ci współcześni, będący mistrzami nowego świata. Odkryjecie wspaniałe miejsca na ziemi średniowiecznych katedr, renesansowych zamków, awangardowej sztuki czy dwudziestowiecznej Haute Couture. Przybliżymy Wam literaturę oraz film, gdzie Francja nie jest tylko tłem opowiadanej historii. Recenzje pokażą, co warto czytać i na co wybrać się do teatru czy kina.

Do współpracy zapraszamy pasjonatów oraz znawców sztuki i Francji. Współpracujemy z niezależnymi autorami i artystami, których pasja, umiłowanie sztuki oraz chęć dzielenia się wiedzą stanowią podstawową wartość.

Zapraszamy Was do lektury

Magdalena i Krzysztof

Pomysłodawczyni FRANCE & STYLE. Absolwentka historii sztuki i projektowania mody na ASP. Miłość do Francji przekazywana od dzieciństwa przez babcię – rodowitą paryżankę, stworzyło jej drugi dom w ojczyźnie Edith Piaf i Coco Chanel. Dzieli swoje życie pomiędzy Polską a Francją. Od kilkunastu lat zajmuje się sztuką w różnych jej aspektach. Dziś zajmuje się zarówno malarstwem, fotografią jak i kreacja literacką. Współpracowała z magazynami i portalami branżowymi m.in. Moda w Polsce, Law Business Quality, Imperium Kobiet, Kobbieciarnia.pl.

Prowadziła blog Code de Femme, który przerodził się w portal FRANCE & STYLE – miejsce o  kulturze i sztuce Francji.

Jest autorką kilku publikacji książkowych w tym “Paryskiego Świtu”.

Fascynuje ją malarstwo średniowiecznej Francji, rzeźby Camille Claudel, sztuka XIX wiecznej Francji oraz moda Haute Couture.

Kilka faktów z mojego zawodowego życia:

Udzieliłam wywiadów m.in. dla dziennika LA VOCE w Rzymie, GOŃCA POLSKIEGO w Londynie, Magazynu BUSINESSWOMAN & LIFE

Blog CODE DE FEMME zdobył pierwsze miejsce w konkursie “Kobiety blogują” portalu KOBBIECIARNIA

Moje publikacje ukazały się między innymi w:  Moda w Polsce, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Świat Elit, Przedsiębiorcy.eu, Świat Elit

Publikacje książkowe: “Paryski świt”, “O intarsji w wojsku Polskim”, publikacje monograficzne z zakresu historii sztuki

Brałam udział w wystawach malarstwa i fotografii m.in. podczas Krajowej wystawy malarstwa w Białymstoku, Wystawy “Namiętności” w Stargardzie Szczecińskim, Międzynarodowej Wystawie Polskich Twórców w Rzymie, autorskiej wystawie malarstwa  w Łodzi, autorskiej wystawie fotografii w AOIA w Łodzi

Prezentowałam autorskie kolekcje m.in. podczas wyborów Miss Śląska i Moraw, Gali Businesswoman Roku, Gali Charytatywnej na rzecz Fundacji Budzik

Zorganizowałam również wystawy dla polskich twórców: Międzynarodowa Wystawa Malarstwa i Fotografii w Rzymie, Międzynarodowa Wystawa Wyrobów Artystycznych w Rzymie, wystawa grafik hiszpańskiego artysty Antonio Miro w Iławie

W France & Style współpracujemy z artystami  oraz niezależnymi autorami, by jak najlepiej oddać atmosferę oraz charakter kulturalny Francji.

Na stronie możecie przeczytać artykuły m.in:

Anny Szlązak, Moniki Szymor, Agnieszki Targowskiej.

Jesteśmy pasjonatami zakochanymi we Francji i wszystkim, co francuskie. Nasze wykształcenie oraz doświadczenie pozwala dzielić się naszą wiedzą z czytelnikami.

Współpracujemy z osobami oraz firmami, tak by oferowane przez nas usługi spełniały wymogi estetyczne, merytoryczne i jakościowe, którymi się kierujemy.

Firmy, osoby bądź instytucje pragnące nawiązać z nami współpracę na zasadzie patronatów medialnych, artykułów sponsorowanych oraz wszelkich innych reklam zapraszamy do kontaktu:

redakcja@franceandstyle.pl

 

 

FRANCE & STYLE jest własnością DESIGN LED KRZYSZTOF SKRZECZ. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu FRANCE&STYLE nie może być powielana i dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie, włącznie z kopiowaniem, digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie. Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem proszone są o kontakt z redakcją