WYWIADY PRZY KAWIE

DOJAZD DO PARYŻA? WYWIAD Z MARTYNĄ I GRZEGORZEM O ICH PARYSKIEJ FIRMIE

Samolotem do Paryża? Tak! Lotnisko Orly, De Gaulle a może… Dzięki tanim połączeniom lotniczym ze stolicą Francji możemy swobodnie podróżować z różnych miast w Polsce. W ciągu dwóch godzin lotu znajdujemy się tuż obok miasta świateł. Tuż obok? Tak. Wizz Air i Ryanair lądują w Beauvais (również warto zwiedzić to miasto).

Przetestowałam wiele opcji podróżowania z tego lotniska do centrum Paryża, ale muszę przyznać, że najchętniej korzystam z usług firmy dojazddoparyża.pl. Bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny, odpowiedzi na wszystkie pytania, serdeczność, uprzejmość, a przede wszystkim bezpieczeństwo charakteryzuję firmę rodzinną Martyny i Grzegorza Zwierz. Możecie wybrać różne opcje: lotnisko –  Port Maillot, dojazd do hotelu, Disneyland czy nawet nocne zwiedzanie miasta.

Bardzo lubię rozmawiać z Polakami, którzy zamieszkali we Francji i odważyli się założyć tam własne firmy. Jeszcze większą przyjemność sprawia mi prezentowanie ich historii na portalu. Dlatego dziś przedstawiam Wam wywiad z małżeństwem, które dowozi Was do serca Paryża.

Możecie przybliżyć nam początki firmy dojazddoparyża.pl?

Początek naszej firmy zaczął się jakieś 5 lat temu. Zauważyliśmy, że jest duże zapotrzebowanie na przejazdy lotniskowe i postanowiliśmy spróbować.

Postawiliśmy wszystko na jedną kartę – zrezygnowaliśmy z dotychczasowej pracy i powoli rozkręcaliśmy swój interes.

Co Was najbardziej zaskoczyło w pierwszym roku waszego pobytu tutaj?

Najbardziej zaskoczyła nas wielokulturowość, jaką można spotkać w Paryżu. Później otwartość i tolerancja, a także sposób bycia. Miasto wygląda wciąż na pędzące, które nigdy się nie zatrzymuje. A tak naprawdę, wszyscy mają tu czas na wszystko.

Widziałam, że i w tej branży jest konkurencja. Co Was wyróżnia wśród innych polskich firm?

Z konkurencyjnych firm wyróżnia nas na pewno atrakcyjna cena, rzetelność i sumienność. Można to zobaczyć na naszym fanpage na Facebooku “Dojazd do Paryża” patrząc na 100% pozytywnych komentarzy.

Czy przez te lata zmienili się Klienci? Zauważyliście, by dziś przyjeżdżali w innym celu do Paryża niż turystyczny?

Klienci się nie zmienili. Są to turyści, mieszkańcy Paryża, oraz osoby które przyjeżdżają w interesach. Jednak coraz częściej spotykamy osoby które przyjeżdżają na targi lub na szkolenia.

Czy to praca na cały rok? Czy są okresy, w których możecie odpocząć i sami skorzystać z urlopu?

Praca jest na cały rok, ale też musimy odpocząć. Firmę zamykamy na Święta Bożego Narodzenia. W sierpniu jest trochę mniejszy ruch, bo Polacy wybierają raczej kierunki, na których mogą odpocząć z dziećmi i rodzinami, a więc my też staramy się wtedy skorzystać z urlopu.

Czy są miejsca, których jeszcze nie odkryliście? Czy Paryż ma jeszcze przed Wami jakieś tajemnice? 

Myślę, że byliśmy w każdym miejscu w Paryżu podczas rozwożenia klientów do hoteli. Topografie Paryża mamy w jednym palcu. Ale na pewno jest dużo miejsc w których byliśmy, a tak na prawdę ich nie poznaliśmy i nie odkryliśmy. Mieszkając w Paryżu przez kilka lat, każdego dnia można odkrywać “inny” Paryż.

Paryż to wasze miejsce na ziemi? Tu zostaniecie czy może jednak ta żyłka podróżnicza ciągnie was jeszcze w inne rejony świata?

Naszym miejscem na ziemi jest Polska, więc pewnie kiedyś zdecydujemy się na powrót do naszego kraju.

Wiele osób pyta się i zastanawia, czy w dzisiejszych trudnych czasach dla Francji, bezpiecznie jest zwiedzać Paryż? Czy wyjazd tam nawet na kilkudniową wycieczkę nie niesie ze sobą zagrożenia?

Zwiedzanie Paryża jest bezpieczne. Mamy bardzo dobre służby bezpieczeństwa które dobrze nad nami czuwają. W dzisiejszych czasach trzeba liczyć się z tym, że gdzieś może się coś wydarzyć. Czy to jest Paryż, Berlin czy inna stolica. Nie możemy jednak popadać w paranoje i rezygnować z czegoś tak pięknego jak podróżowanie i poznawanie świata.

Jakie macie dalsze plany na rozwój firmy? Czego mogłabym Wam życzyć?

W tej chwili jesteśmy w sytuacji która jest dla nas zadowalająca.

Ale oczywiście może nam Pani życzyć trochę więcej odpoczynku i siły do pracy.

Tak więc życzę relaksu i nowych mocy do rozwoju firmy. A na koniec pytanie, które zadaję wszystkim mieszkańcom Paryża – 10 must see to:

– Sacré-Cœur i wzgórze Montmartre (jest to nasze ukochane miejsce)

– Wieża Eiffla

– Łuk Triumfalny

– Wersal

– Place Pigalle z Moulin Rouge

– Luwr

– Opera Garnier

– Notre Dame

– Cmentarz Père-Lachaise

– Statua Wolności (znaleźć choć jedną, bo jest ich kilka w Paryżu)

Może wszystko brzmi banalnie i są to klasyki, ale to tak przepiękne miejsca, że warto zagłębić się w ich historie.

 

Dziękuję bardzo za rozmowę

Magdalena Leszner – Skrzecz

https://dojazddoparyza.pl/