KULTURA,  SZTUKA

10 PRZEGLĄD NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO W KINIE CHARLIE Z KONKURSEM

Kino Charlie oraz Institut Français Pologne zaprasza na 10, jubileuszowy Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

W Łodzi, zapraszamy w dniach 22 – 29 maja na podróż po filmowej Francji. W programie znalazły się premiery i przedpremiery filmowe, filmy pokazywane na międzynarodowych festiwalach i te, które zdobyły nominacje ioraznagrody Cezara francuskiej Akademii Filmowej.

A wraz z portalem France & Style zapraszamy Was do konkursu. Wystarczy wejść na nasz profil na facebooku https://www.facebook.com/franceandstyle/ Polubić go, udostępnić konkurs i napisać w komentarzu jaki film, chcielibyście obejrzeć. Do wygrania dwa, dwuosobowe zaproszenia na wybrany seans do Kina Charlie.

 

W ramach filmu otwarcia zobaczmy komedię

NIEZATAPIALNI (reż. Gilles Lellouche) – nietuzinkowa historia grupy mężczyzn po czterdziestce, którzy zakładają pierwszą w historii męską drużynę pływaków synchronicznych, a trenuje ich była gwiazda wodnego baletu.

W kolejnych dniach zaprezentujemy:

BÉCASSINE (reż. Bruno Podalydés) – ciepła rodzinna komedia o na pozór nieporadnej guwernantce na podstawie kultowego francuskiego komiksu o tym samym tytule. Najnowszy film Stéphane Brizé.

 

NA WOJNIE – prezentuje dyplomatyczną wojnę podjazdowa z władzami koncernu, w której stawką jest dobrobyt 1100 pracowników.

Ekranizacja powieści Davida Foenkinosa, TAJEMNICA HENRIEGO PICKA – to utrzymana w doskonałym tempie komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Francuski kandydat do Oscara 2019, dramat belgijsko-francuski.

BÓL o niebezpiecznej grze pomiędzy kobietą a Gestapo, które być może ocali jej męża.

Dramat NA ZAWSZE RAZEM – był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Wenecji, ukazujący losy Davida, który w wyniku tragicznych okoliczności, musi zaopiekować się siostrzenicą.

Rodzinne spotkanie po latach zakłóca pojawienie się niespodziewanych przybyszy z zatopionej łodzi, to zaś DOM NAD MORZEM.

Dramat o losach trójki osób, łączące się w opowieść o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi opowie WYMARZONY.

Pełny program filmowy dostępny na charlie.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały: Kino Charlie Łódź