Redakcja

 

 

Magdalena Leszner-Skrzecz

Pomysłodawczyni FRANCE & STYLE. Absolwentka historii sztuki i projektowania mody na ASP. Miłość do Francji przekazywana od dzieciństwa przez babcię – rodowitą paryżankę, stworzyło jej drugi dom w ojczyźnie Edith Piaf i Coco Chanel. Dzieli swoje życie pomiędzy Polską a Francją. Od kilkunastu lat zajmuje się sztuką w różnych jej aspektach. Dziś zajmuje się zarówno malarstwem, fotografią jak i kreacja literacką. Współpracowała z magazynami i portalami branżowymi m.in. Moda w Polsce, Law Business Quality, Imperium Kobiet, Kobbieciarnia.pl.

 

 

Prowadziła blog Code de Femme, który przerodził się w portal FRANCE & STYLE – miejsce o  kulturze i sztuce Francji.

Jest autorką kilku publikacji książkowych w tym “Paryskiego Świtu”.

Fascynuje ją malarstwo średniowiecznej Francji, rzeźby Camille Claudel, sztuka XIX wiecznej Francji oraz moda Haute Couture.

„Fotografia to dla mnie możliwość poszukiwań historii, magii i rzeczywistości. Powstałe prace łączą w sobie duchowość oraz metafizykę z realiami świata. Najczęściej są to zdjęcia czarno – białe bądź w sepii..”

 „Malarstwo to kobieta. Jej pragnienia, smutki, rozterki, radości oraz miłość. Obrazy lirycznie ujęte, niedopowiedziane, z nutką nostalgii oraz melancholii. Próba odpowiedzi na nurtujące pytania, a także poszukiwania wewnętrznej harmonii.” Średniowieczne metafizyka, renesansowe uwielbienie ciała czy też secesyjna namiętność łączy się w pracach artystki w obrazy, które nie zawsze są łatwe w odbiorze. Zmuszają niejednokrotnie do refleksji, a przy tym stanowią estetyczną przyjemność oglądania. Często są to obrazy wielofakturowe, przenikające się tła, wytarte lub też specjalnie niedokończone elementy.”

„Książki towarzyszyły mi zawsze. Odkąd pamiętam pochłaniałam stosy literatury. Bardzo szybko zdałam sobie sprawę, że uwielbiam pisać. Przelewać na karty swoje myśli, marzenia, ale i prawdę oraz piękno świata. Studia z zakresu historii sztuki utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że kreacja będzie moim życiem. Powoli rodziły się nowe książki, blog o sztuce, a z czasem France & Style. To nie tylko portal –  to część mojego życia, które z dnia na dzień nabiera nowych kształtów. Mam nadzieję, że publikacje pozwolą Wam pokochać Francję, a przede wszystkim sztukę”

Kilka faktów z mojego zawodowego życia:

Udzieliłam wywiadów m.in. dla dziennika LA VOCE w Rzymie, GOŃCA POLSKIEGO w Londynie, Magazynu BUSINESSWOMAN & LIFE

Blog CODE DE FEMME zdobył pierwsze miejsce w konkursie “Kobiety blogują” portalu KOBBIECIARNIA

Moje publikacje ukazały się między innymi w:  Moda w Polsce, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Świat Elit, Przedsiębiorcy.eu, Świat Elit

Publikacje książkowe: “Paryski świt”, “O intarsji w wojsku Polskim”, publikacje monograficzne z zakresu historii sztuki

Brałam udział w wystawach malarstwa i fotografii m.in. podczas Krajowej wystawy malarstwa w Białymstoku, Wystawy “Namiętności” w Stargardzie Szczecińskim, Międzynarodowej Wystawie Polskich Twórców w Rzymie, autorskiej wystawie malarstwa  w Łodzi, autorskiej wystawie fotografii w AOIA w Łodzi

Prezentowałam autorskie kolekcje m.in. podczas wyborów Miss Śląska i Moraw, Gali Businesswoman Roku, Gali Charytatywnej na rzecz Fundacji Budzik

Zorganizowałam również wystawy dla polskich twórców: Międzynarodowa Wystawa Malarstwa i Fotografii w Rzymie, Międzynarodowa Wystawa Wyrobów Artystycznych w Rzymie, wystawa grafik hiszpańskiego artysty Antonio Miro w Iławie

 

W France & Style współpracuję z artystami  oraz niezależnymi autorami, by jak najlepiej oddać atmosferę oraz charakter kulturalny Francji.

Na stronie możecie przeczytać artykuły m.in:

 

 

 

Moniki Szymor

 

 

 

Agnieszki Targowskiej

 

 

 

Anny Szlązak